Російським артистам хочуть заборонити виступати в Ізраїлі

Громадська асоціація акторів «Маген» хоче заборонити гастролі в Ізраїлі російським зіркам, які незаконно відвідували окупований Крим. А саме – в’їжджали туди із сусідньої Росії, не пройшовши український прикордонний та митний контроль.

«Російські зірки таким чином пропагують окупацію. Вони порушують закони в одній країні та збагачуються в іншій», - вважає Дім Амор (Дмитро Шатохін) – уродженець українського Конотопа, репатріант. Він – голова Асоціації ізраїльських акторів «Маген». Його організація хоче, щоб російським артистам, які незаконно виступали на окупованому півострові, заборонили в’їзд в Ізраїль або гастролі там. Дім Амор стверджує: «Російські артисти приїжджають в Ізраїль і виступають наче й не було нічого, при цьому вони – пропагандисти окупації та крадіжки частини України».

У стоп-листі – 59 співаків, акторів та шоуменів. Серед них – відомі за межами Росії Філіп Кіркоров, Ольга Бузова, Лоліта Мілявська, Діма Білан, Валерія, Сергій Лазарєв, Поліна Гагаріна та Світлана Ходченкова.

Тим не менше, російські знаменитості, які потрапили до списку, обурені таким рішенням. Зокрема, чоловік та продюсер співачки Валерії Йосип Пригожин коментує: «Валерія тут до чого? Вона що, воєначальник, чи що? Валерія що, міністр оборони? Вона – артистка! Вона має виступати всюди!» Йосип Пригожин вважає, що ні він, ні його дружина Валерія нічого не порушували.

План, як заборонити російським зіркам в'їжджати в Ізраїль

Режисер Амор вирішив діяти так: через адвоката у Києві звернувся до Служби безпеки України. На його думку, там мають розпочати кримінальне провадження щодо російських артистів, які приїжджали у Крим після анексії. Далі – рішення українського суду. Якщо той визнає зірок правопорушниками – асоціація акторів звертатиметься до міністерства внутрішніх справ та міністерства культури Ізраїлю. МВС може заборонити в’їзд у країну. А мінкультури – відмовити в оренді державних майданчиків.

Адвокат Амора Олександр Августінов стверджує, що російські артисти порушили насамперед українські закони: «Бажання клієнта полягає, щоби ці особи дотримувалися законодавства нашої країни, законодавства європейських країн і взагалі міжнародного законодавства». Адвокат вважає, що російські артисти скоїли кримінальні правопорушення: сприяли насильницькій зміні конституційного ладу, посягали на територіальну цілісність і недоторканність України. Він звернувся до СБУ, а коли там не відповіли, пішов до суду. Ухвалою суду СБУ буде зобов’язана відкрити кримінальне провадження.

 «Ми вимушені самі звертатися в інші органи, аж до Ради національної безпеки та оборони України. Ухвалою суду СБУ буде зобов’язана відкрити кримінальне провадження», – заявив Олександр Августінов.

В свою чергу Дім Амор вирішив провести кампанію серед російськомовних ізраїльтян, щоб вони не купували квитки на виступи російських зірок. «Коли порушать кримінальну справу, ми перекладемо ці матеріали на іврит і завіримо в нотаріуса. Списки зірок передамо в МВС і будемо за місяць додатково повідомляти про ту людину, яка планує відвідати Ізраїль. Ми звертатимемось у театральні зали та міністерство культури, якщо ці артисти збиратимуть своїх глядачів на державних сценах. Це по-перше. По-друге, наша організація вже виділила гроші на кампанію, направлену на російськомовних ізраїльтян, щоб вони не купували квитки», – сказав Амор.

Сергій Мокренюк, колишній співробітник Міністерства тимчасово окупованих територій, який керував розробкою персональних санкцій проти іноземців, вважає: «Якщо Україна у свій час прийняла рішення, що треба застосувати санкції до маловідомого археолога, який незаконно здійснював розкопки в Криму, то питання в тому, щоб обґрунтувати, чому відомі російські співаки є загрозою, мені здається легшим завданням».

Нагадаємо, в Україні є перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Там – 171 людина. Більшість складають росіяни: актори, музиканти, режисери та продюсери, яким заборонений в’їзд до країни. Цей перелік частково збігається зі списком ізраїльської асоціації акторів.